Google Chrome eklentisi geliştirmeye tam gaz devam ediyorum. Bu eklenti yardımıyla web tarayıcınızda açık olan tüm sekmeleri bir tıkla kaydedip kapatabilirsiniz. Daha sonra istediğiniz zaman bu sekmeleri geri getirebilirsiniz.

Bilgisayarınızı kapatmadan önce açık olan sekmelerinizi daha sonra kaldığınız yerden devam etmek için kaydedebilirsiniz.

Bir araştırma yaparken aniden başka bir işe odaklanmanız gerektiğinde, üzerinde çalıştığınız tüm sekmeleri kaydedebilirsiniz. O işiniz bittiğinde, yada araştırmanıza devam etmek istediğiniz her hangi bir zaman, tekrar o sekmeleri geri getirebilir, çalışmanıza devam edebilirsiniz.

Tab Archiver sayesinde istediğiniz kadar sekmeyi paketleyip gezinti arşivinize ekleyebilirsiniz. Bu paketlere istediğiniz isimleri verebilir, ve onları daha sonra silebilirsiniz.

Ayrıca aynı Google hesabı ile giriş yapılmış iki farklı bilgisayarda arşivlerinizi senkronize ediyor olması lazım. Bu özellik biraz hatalı çalışıyor olabilir, test etmedim.

Geliştirmeye başlamadan önce markette benzer bir eklenti var mı diye araştırmadım. Aynı işi yapan bildiğiniz bir eklenti varsa yorumlarınızla beni bilgilendirin, avantajlarıma dezavantajlarıma bakayım. İyi bir analiz ile daha iyi yerlere gelebilir Tab Archiver.

Eklentiyi tarayıcınıza buradan kurabilirsiniz.

Son olarak da eklentiyi tamamen open source olarak geliştirmeye karar verdim. Kaynak kod için tıklayın.

Tab Archiver Screenshot