Bir Ses Yap

3 Ocak 2013

Final döneminden midir, ruhsal çalkantılarımdan mıdır nedir bilmem, ses çıkartan, müzik yapıyormuşum havası veren sitelere, Google Chrome eklentilerine sardım. Yer imlerim de şişmesin linklerle falan buraya not alayım, hem de paylaşmış olurum küçük kitlemle.

Incredibox
Bu sitede jazz korosu mu denir tam karşılığını bilmediğim birşeyler yapıyoruz. Effects, Beats, Melodies, Chorus ve Voices kategorileri altında toplam 20 farklı ses çıkartan adamdan 7 tanesini seçip ekrana yerleştiriyoruz ve güzel sesleriyle hep bir ağızdan ötmeye başlıyorlar lavuklar. Güzel de oluyor. Uzun kodlama zamanlarında arada kafa dağıtmak için ideal uygulamalardan birisi.
http://www.incredibox.com

Virtual Piano
Bu sitede de klavyemiz yardımıyla piyano çalıyoruz. Piyanomuzun üzerindeki menüden Music Sheets’i açıp oradan bazı şarkıların klavyedeki hangi tuşlara basılarak çalınabileceğini görebiliyor, sheet’e bakarak çalabiliyoruz. Hatta bu sitenin bir de facebook fan sayfası var ki orada sheet’de olmayan şarkıların da klavye tuşları kullanıcılar tarafından paylaşılıyor. Biraz kendinizi geliştirirseniz eğlenceli olabiliyor.

http://virtualpiano.net/
http://www.facebook.com/VirtualPiano?fref=ts

Plink
Bu Google Chrome eklentisini kullanarak eklentiyi kullanan diğer insanlarla birlikte fare tıklamalarıyla müzik oluşturabilir, ilginç sesler çıkartabilir ve gayet de güzel kafa dağıtabilirsiniz. Ben denedim, dağıldı. Bugün faremin pili bitene kadar çılgınlar gibi müzik yaptım. Bir deneyin derim. Hiç tanımadığınız ve konuşamadığınız insanlarla uyumlu birşeyler üretmeye çalışmak sarıyor.
https://chrome.google.com/webstore/detail/plink/loeiekheegipnnbcfbfkanbbegkhjjcm?utm_source=chrome-ntp-launcher

Chrome JAM
Bu da bir Chrome eklentisi. Arkadaşlarınızı davet ederek birlikte enstrüman çalabiliyorsunuz. Bateri, Elektro Gitar, Bas Gitar, Klasik Gitar, Piyano ve daha birçok enstrümanı arkadaşlarınızla birlikte çalabilirsiniz. Henüz deneyemedim fakat güzele benziyor.
https://chrome.google.com/webstore/detail/jam-with-chrome/bggjdpbfjakfkacljidachigalghbnpk?utm_source=chrome-ntp-launcher

Audio Sauna
Yine bir Chrome eklentisi. Piyano var önümüzde ama biraz daha profesyonel bir araç sanırım bu. Biraz uğraştım hayaletimsi sesler çıkartılabiliyor, geceleri ürpertici olabiliyor. Çok kurcalamadım, denemesi sizden.
https://chrome.google.com/webstore/detail/audiosauna/lkgfemnodkdnenmfkblebnkjpckkjcae?utm_source=chrome-ntp-launcher

Şimdilik bu kadar canlar. Yeni şeyler keşfettikçe buralarda yazıyor olurum, umarım. İş güç biliyorsunuz blogu iyice boşladım bu aralar. Selametle.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir